воскресенье, 6 декабря 2015 г.

Портрет Бен Карсон



Адвентист балотується в президенти США.
 Вперше лікар-президент в Америці
Чи зробить він неможливе з могутньою державою,як з сіамськими близнюками ?

«Я оголошую про висунення своєї кандидатури на пост президента США», - заявив 65-річний лікар, який знаходиться на пенсії. «Багато радили мені балотуватися на пост глави держави, незважаючи на те, що я не політик», - додав він.



Доктор Бен Карсон відомий, насамперед, як нейрохірург, виконавець унікальних хірургічних операцій, втілюються в життя найнеймовірніші мрії.

У Німеччині він отримав широку популярність як лікар, який проводив операцію по розділенню сіамських близнят з Лемго, Леї і Табеї Бланк.

Бен Карсон - мабуть, найбільш відомий з християнських лікарів в Америці - отримав президентську медаль Свободи в 2008р. Бен Карсон ріс без батька серед бідності і забобонів, у нього були жахливі оцінки і запальний характер. Але при цьому його мати ніколи не втрачала віри в сина. Спонукаючи його користуватися можливостями, яких у неї ніколи не було, вона сприяла розвитку його уяви, інтелекту і, що найголовніше  віри в таланти  закладені в нього Богом.
Вже з дитинства мріяв стати лікарем і місіонером, він через усе життя проніс свою віру в Бога, яка змінила життя багатьох людей через його дивовижний дар. Ця віра і була власне його даром, тим, що рухало ним  у досягненні його мрії стати провідним нейрохірургом світу. Вона і допомогла йому вперше в історії медицини здійснити успішну операцію з розділення близнюків, з'єднаних головою.

Бенджамін Карсон Соломон народився 18 вересня 1951 в Детройті, штат Мічиган і був вихований самотньою матір'ю Сонею Карсон. Він не встигав з усіх предметів в початковій школі. Він був найгіршим учнем в молодших класах. А його мати ні чим не могла йому допомогти, так як сама не вміла читати. Однак закликала своїх синів до того, щоб вчитися мислити самостійно і домагатися поставленої мети. Вона говорила про те, що у Бога для кожної людини є велике призначення і якщо вони почнуть докладати зусиль, у них все вийде.


Навчаючись у середній школі, у Бена з'явилася мрія: стати лікарем. З тих пір він почав докладати зусиль у навчанні та багато читати. Треба сказати, що дуже важко давалося навчання, так як йому важко було уважно слухати і була майже відсутня уява. Тим не менш, це не завадило йому процвітати в середній і старшій школі. Після школи він поступив і закінчив Єльський університет (факультет психології), а потім медичне відділення університету Мічиган.

Найдивовижніше те, що його слабка ланка уяви, потім стала його найсильнішою ланкою! Його тривимірні навички мислення, а так само прекрасна координація рук і влучність очей зробили його прекрасним хірургом. Після закінчення мед інституту Бен Карсон стає лікарем-інтерном в нейрохірургії лікарні Джона Хопкінса (Балтімор). Ставши нейрохірургом починає цікавитися педіатрією. Вкладення своїх сил в дітей його цікавлять більше, ніж у дорослих.

Так він перейшов в дитячу нейрохірургію і успішно провів велику кількість  операцій, і в 33 роки стає наймолодшим директором підрозділу дитячої педіатрії. Так само він перший у світі в 1987 році успішно розділив сіамських близнюків, з'єднаних на потилиці! У цій операції було задіяно 70 хірургів на чолі з Карсоном, тривала операція 22 години. Зараз близнюки живуть самостійно.
Ще одна із самих приголомшливих операцій Бена Карсона - операція з видалення однієї півкулі у дівчинки, яка страждає на епілепсію. Тепер такі операції вже не рідкість.


Бенджамін Карсон за багато років своєї роботи в нейрохірургії отримав численні нагороди.
Також писав книги. Книга «Золоті руки» Бена Карсона і ще дві книги, перекладені на російську мову, «Думки широко» і «Вся картина» стали бестселерами. Перша книга є автобіографією, решта про своє особисте та філософії успіху, що включають віру в Бога і працьовитість. У дискусії на телебаченні з Річард Докінз, Френсіс Коллінз і Деніел Деннет Карсон заявив, що не вірить в еволюцію.

У червні 2002 року Бен Карсон скоротив свої публічні виступи, так як у нього діагностували рак, який вчасно виявили. Тим не менш, він як і раніше працює і оперує понад 300 дітей на рік і використовує свій день з 7.00 до 18.15. Час, що залишився він намагається проводити з дружиною і дітьми. Карсон одружений на Сенди Растин з якою він познайомився в Єльському університеті в 1975-му році. Вона - прекрасний музикант. Обидва - християни, члени церкви Адвентистів Сьомого Дня. У них троє синів - Мюррей, Веніамін і Ройс.





воскресенье, 4 октября 2015 г.

об'єктивність та достовірність


Два кита, на яких стоїть об'єктивність
1. Відокремлювати факт від коментаря, (виняток для публіцистів, коментаторів, колумністів)
2. Представляти, як мінімум, дві точки зору (часто протилежних), коли повідомляєте новина.
Представляти точки зору людей різних соціальних груп, навіть якщо вони не суперечать один одному.
 
Приводити в ЗМІ цитати тільки начальства- це не професійно. Повинні бути думки учасників подій, а також експертів.
Необ'єктивність
проявляється вже у відборі фактів
Журналісту заважає бути об'єктивним вимога оперативності.
При найвищій оперативності журналіст може бути неупередженим.
Неупередженість особливо потрібна у виборчих кампаніях і політичних скандалах.
Достовірність
Достовірність - це точність в деталях
Об'єктивність і достовірність підвищуються, якщо використовувати правильні методи збору та перевірки інформації.
Інформація вважається достовірною, якщо вона перевірена (взята) з двох незалежних джерел.
Головне правило
  Помилку легше не допустити, ніж потім виправити.
Прості правила
1.Слухати уважно і записувати точно.
2.Не довіряти своїй пам'яті.
3. Прізвища, імена, назви, дати, звіряти з джерелами, довідниками
Інтернет та достовірність інформації
Головна претензія до блогерів і цивільним журналістам - вони не перевіряють інформацію, в їхньому повідомленні багато неточностей.
Інтернет змінив ставлення до достовірності інформації та до способів перевірки фактів, цифр.
Достовірність фактів і цифр уточнюється в міру розвитку подій.

 На мою думку,у сучаному ЗМІ є багато не точностей. Журналісти  забувають,що їхній матеріал читає аудиторія,і не важливо велика,чи мала,їхній так званий продукт може негативно вплинути на цю аудиторію. Інтернет на сьогоднішній день є «складом» інформації не точної. Одна і та сама подія,написана  по різному.






среда, 30 сентября 2015 г.

Фільм під зорями РЕПОРТАЖ

                                              
Прохолодний вечір. Спокійна музика. Вже третю суботу підряд,до парку прямують жителі міста Буча, а також студенти Українського гуманітарного інституту,щоб подивитися фільм. Але не просто фільм у приміщенні,а фільм під відкритим небом. Цей проект називається « ПарКино» його організовує команда  Upstream.Проводив цей вечір ведучий Олег Боков.На початку лунала музика,поки стільчики не заповнять прихожі. Також звучала досить відома пісня під назвою « Подарую світло», під неї присутні вмикали ліхтарики,і створювали,так зване «зоряне небо». Після чудового виконання були конкурси, розігрували браслети та футболки з надписом Upstream. Потім настав час для самого головного – це фільм. І цього разу він мав назву « Підкорювачі хвиль». Цей фільм вчить не здаватися,іти до своєї мрії не дивлячись на перешкоди. Кому було холодно могли взяти собі теплу ковдру,та гарячий чай і зігрітися. Після фільму здійнялися гучні оплески. Дружня обстановка,спілкування та фільм, чудове поєднання для хорошого проведення вихідного вечора.
" Мені сподобались жарти ведучого, розіграш призів, хоч навіть я в ньому,не приймала участь, я дуже рада,що відвідала цей захід,і не даремно потратила свій час"- таке враження склалося студентки першого курсу Лізи Черкасової

воскресенье, 27 сентября 2015 г.

мягкая новость

Майстер-клас з радіожурналістики провели з успіхом. Присутні  були задоволенні тим,що відвідали його. Довгий час студенти обговорювали,працювали та поповнювали свої знання. Закінчився цей майстер-клас дуже дружньо.


        В Українському гуманітарному інституті 27 вересня провели майстер-клас з радіожурналістики. Приходити могли не тільки студенти журналістики,а також студенти інших факультетів. На початку студенти ознайомлювались з теоретичним матеріалом: «Що таке інтерв’ю?», а також його види. Після того мали можливість показати  це на практиці. Різноманітні вправи для закріплення та освоєння матеріалу. Також студенти мали змогу самостійно брати інтерв’ю. А потім це все прослуховувалось, та обговорювалося. Після завершення майстер-класу присутні залишилися та чаювали,що дало студентам,ще більшого відчуття дружності.

понедельник, 21 сентября 2015 г.

Жостка новина



Український гуманітарний інститут 9 вересня відвідав голова Бучанської міської ради — Анатолій Петрович Федорчук.
 Цей візит був приємним і неочікуваним. Анатолія Федорчука зустріли гучними оплесками. Зустріч супроводжувалася музичним співом,та грою на скрипці.
Анатолій Петрович розповідав про місто,плани які будуть у майбутньому,та про розбудову самого міста,а також про своє життя,те як став головою міської ради. Також бажаючі,мали можливість задавати питання. Були питання про рух транспорту,про соціальну роботу міської ради. І на всі ці питання мер міста старався відповідати. 



Порівнняня функцій журналістики

                                                                
Хочу порівняти функцію соціальну Володимерова, та комунікативну Фемичової. У цих двох функціях є багато спільного. Соціальна функція - полягає у негайному поширені журналіської продукції в суспільстві. А також суспільно значима інформація стає не просто массовою, а й соціальною інформацією. Комунікативна функція також базується на поширенні інформації різними способами. Особливість функції здатність з*єднувати великі розосереджені спільноти,включаючи положення в комунікацію в індивідуальному порядку.